Pokyčiai po spalio 23 dienos


Nuo š.m. spalio 23 d. pagal priimtą Europos Komisijos deleguotąją direktyvą,  prekyboje nebeliko kaitinamojo tabako gaminių, pasižyminčių aiškiai išreikštomis skoninėmis savybėmis.

Tikimasi, kad minėtos direktyvos taikymas Europos Sąjungos lygiu leis mažinti kaitinamojo tabako gaminių patrauklumą ir vartojimo paplitimą, ypač tarp jaunų asmenų.

Tyrimai rodo, kad kaitinamojo tabako gaminių vartojimas Lietuvoje auga. 2020 m. atlikto Eurobarometro tyrimo „Europos gyventojų požiūris į tabaką ir elektronines cigaretes” duomenimis, kaitinamojo tabako vartojimo paplitimas Lietuvoje viršija ES vidurkį. Kaitinamojo tabako gaminius bent kartą gyvenime bandė 10 proc. apklaustųjų (16 vyrų ir 6 proc. moterų), ES vidurkis – 6 proc.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto 2022 m. atlikto „Lietuvos gyventojų elektroninių cigarečių ir kaitinamojo tabako gaminių vartojimo paplitimo ir įpročių tyrimo“ rezultatai parodė, kad pagrindiniai veiksniai, nulėmę pasirinkimą pradėti vartoti elektronines cigaretes arba kaitinamojo tabako gaminius, buvo draugų, kolegų ar kitų asmenų, kurie rūkė naujoviškus bedūmius kaitinamojo tabako gaminius, pavyzdys (30,6 proc.) ir galimybė įsigyti įvairių skonių ir kvapų gaminius (28,3 proc.). Tiek tarp elektroninių cigarečių, tiek tarp kaitinamojo tabako gaminių vartotojų populiariausi buvo skonį ir kvapą turintys gaminiai.,

Dėl minėtų pokyčių,  nuo š. m. spalio 23 d. CAMEL „for Ploom“ kaitinamojo tabako asortimente nebeliko produktų su aiškiai išreikštu mėtiniu ir vaisiniu skoniu.

Tačiau prisitaikydami prie naujų reikalavimų, pristatome kelias alternatyvias CAMEL „for Ploom“ kaitinamojo tabako naujienas, kurias rasite visose PLOOM prekybos vietose ir partnerių parduotuvėse.

Naujienų įkvėpti, norime su Jumis pasidalinti keliais įdomiais gaivinančiais faktais:

·       Žmonės gali atpažinti apie vieną trilijoną skirtingų kvapų. Ir kiekvienas tą patį kvapą užuodžiame skirtingai.

·       Skonio receptoriai gali atpažinti tik 5 skonius: saldų, rūgštų, kartų, sūrų ir pikantišką (umamį).

·       Vėsinantį pojūtį sukelia mentolis, kurio daugiausia yra pipirmėtėje.

·       Pats savaime mentolis nevėsina, jis tik stimuliuoja šalčio receptorius, kurie verčia mus jaustis vėsiau.

·       Yra daugiau nei 600 rūšių mėtų augalų.

·       Mėtos kvapas gali pagerinti atmintį.

·       Mėta yra vienas iš daugiausiai antioksidacinių savybių turinčių maisto produktų.

·       Daugelyje šalių pinigai yra kvėpinami mėtų aromatu, tam kad atbaidyti kenkėjus, kurie gadina pinigus.

·       Kai kuriose kultūrose mėta simbolizuoja svetingumą.

 

ŠIE TABAKO GAMINIAI KENKIA JŪSŲ SVEIKATAI IR SUKELIA PRIKLAUSOMYBĘ. TIK SUAUGUSIESIEMS.

Ar jums jau yra 18 metų?

 

Norėdami lankytis šioje svetainėje, turite būti ne jaunesni kaip 18 metų.

 

Šioje svetainėje lankytis gali tik suaugusieji Lietuvoje esantys nikotino ar tabako gaminių vartotojai. Šie produktai sukelia priklausomybę ir nėra nerizikingi.

 

Taip